Zawód z przyszłością – trener biznesu

Jak kojarzy nam się zawód trenera biznesu?

W świadomości większości osób pojawia się wizja osoby ciągle podróżującej, zwiedzającej ciekawe miejsca, wstającej późno z łózka i nieśpiesznie popijającej kawę. Następnie w ciągu jednego dnia zarabiają kilka lub kilkanaście tysięcy złotych i mogą już nic nie robić do końca miesiąca.

Czy tak jednak jest naprawdę?

Czy ten zawód nie wymaga nic więcej?

Profesjonalny trener biznesu to prawdziwy specjalista w swojej dziedzinie. Nie jest to osoba która wzięła się z przypadku, lecz swoje szkolenia opiera na latach pracy, doświadczeniu i wiedzy, jaką zdobyła w czasie zatrudnienia w innych formach. Trener biznesowy nie może spocząć na laurach i cały czas musi być na bieżąco z trendami w biznesie i kierunkami w jakich zmierza jego branża. Taka osoba stale także pogłębia wiedzę z zakresu negocjacji, technik miękkich w przekazywaniu wiedzy, organizacji czasu pracy i motywacji do efektywnej sprzedaży.

Nie ma tutaj ściśle określonych godzin pracy, trener jest nastawiony na pracę w różne dni i godziny, nawet w weekendy i wieczory. Praca w tym zawodzie wymaga stałego samokształcenia i podnoszenia swoich kwalifikacji, ponieważ bez przygotowania i odpowiedniej samodyscypliny, nie można liczyć na sukces.

Trener biznesu – zawód ciekawy, ale dla ambitnych

Zawód trenera w Polsce pojawił się około 20 lat temu, czyli jest to dosyć nowa profesja, gdzie nie ma jeszcze sprecyzowanych standardów i ścisłych norm zawodowych. Zawód ten powstał z racji zapotrzebowania rynku i rozwoju przedsiębiorczości w naszym kraju. Pracodawcy chcąc podnieść kwalifikacje i wiedzę pracowników zaczęli poszukiwać osób które mogłyby przekazać swoja wiedzę w zakresie osiągania sukcesu w biznesie i handlu. Dużą zachętą były także dofinansowania z dotacji Unii Europejskiej, które są przeznaczone na inwestycje w kapitał ludzi i jego rozwój.

Doświadczenie w pracy

Popularność zawodu

Chętnych do zawodu trenera biznesu nie brakuje także ze względu na prestiż jaki z sobą niesie, zarobki które urosły już do miary legend oraz swobodny tryb pracy związany z prowadzeniem szkoleń w różnych miejscach i o różnej porze. Pomimo tego, że duża cześć społeczeństwa wyobraża sobie zawód trenera biznesowego w samych superlatywach – wstawanie późnym popołudniem, wolne dni i zarobienie w jeden dzień po kilkanaście tysięcy złotych, to tak naprawdę zawód ten wymaga wielu przygotowań i naprawdę ciężkiej pracy. Najwyższe stawki osiągają tylko prawdziwi mistrzowie, którzy na salach szkoleniowych spędzili kilkanaście lat swojego życia.

Kategorie: Zawód przyszłości,

Autor

Matylda Majerska

Redakcja runwarsaw.pl